KLUBS

Kas ir LGDK?
Kluba biedri
Selekcionāri
Kolekcionāri
Kluba pasākumi
 
GLADIOLAS

Gladiolas Latvijā
Foto albumi
Izstādes
Praktiski padomi
 
ĪRISI

Īrisi Latvijā
Foto albumi
Izstādes
Praktiski padomi
 
WWW

Līdzīgas lapas
e-pasts
Jānis DipānsSelekcionārs Jānis Dipāns (Jelgava)

Ar puķkopību nodarbojas jau apmēram 50 gadus, viens no vecākajiem šobrīd aktīvajiem selekcionāriem. Pirmās populārākās gladiolu šķirnes laidis tautā 1983. un 1984. gadā, katru gadu introducē dažas jaunas, kvalitatīvas šķirnes. Kolekcijā ap 200 gladiolu šķirņu, audzē arī lilijas un īrisus. Izdod savu gladiolu katalogu. Aktīvi piedalās izstādēs.
Hermanis ŠmitsSelekcionārs Hermanis Šmits (Valmieras raj. Rubenes pag.)

Vecākais gladiolu selekcionārs Latvijā, varbūt arī pasaulē. Sasniedzis 89 gadu vecumu un turpina nodarboties ar gladiolu selekciju. Šo nodarbi sācis 1979. gadā, pirmās pazīstamākās šķirnes ‘Anitra’ (’89) un ‘Baltica’ (’93). Pasaulē selekcionāra šķirnes izplata Sammervila firma (Summerville’s Gladiolus World - Wide).
Selekcionārs Aleksandrs Muhlinkins (Rīga)

Jaunākās paaudzes selekcionārs, nodarbojas ar gladiolu, augsto un zemo bārdaino īrisu selekciju. Pirmā gladiolu šķirne ‘Lolita’ iekļuvusi pat ASV labāko šķirņu desmitniekā. Kolekcijā ap 200 gladiolu šķirņu, viena no Latvijas lielākajām un modernākajām īrisu kolekcijām- ap 400 šķirņu. Kluba aktīvists, Prezidents no 2000. līdz 2003. gadam.
Selekcionārs Visvaldis Vinķelis (Bauskas raj. Stelpes pag.)

Ražīgs selekcionārs, vairāk kā 50 gladiolu šķirņu autors. Kluba iniciators un viens no dibinātājiem, Prezidents no 1995. līdz 2000. gadam. Visu izstāžu dalībnieks, šobrīd kluba Goda priekšsēdētājs. Audzē arī īrisus. Izdod savu katalogu.
Selekcionārs Laimonis Zaķis (Tukuma raj. Vānes pag.)

Gladiolu un īrisu selekcionārs, ar selekciju nodarbojas vairāk kā 20 gadus, radīto gladiolu šķirņu skaits šogad pārsniedza simtu. Pašlaik Latvijā lielākās zemo bārdaino īrisu (Dwarf Bearded Iris) kolekcijas īpašnieks, radījis daudz perspektīvu zemo īrisu hibrīdu. Viens no kluba dibinātājiem, tā Prezidents kopš 2003. gada. Kopā ar kolēģiem izdod gladiolu un īrisu katalogus.

Selekcionārs Valentīns Protizāns (Ludzas raj. Kārsava)
Pēc sava „darba stāža” viens no jaunākajiem selekcionāriem- savas pirmās šķirnes laidis tautās 1998. gadā. Lielas gladiolu kolekcijas īpašnieks, izdod katalogu, kurā piedāvā vairāk kā 400 šķirņu.

Šķirņu saraksts:


Kolekcionārs un selekcionārs Jānis Dukaļskis

Gladiolu, tulpju un sīko sīpolpuķu kolekcionārs, parādījis izstādēs savus pirmos gladiolu hibrīdus, izlaidis pāris šķirnītes. Viens no kluba dibinātājiem.

Šķirņu saraksts:

Latvijas selekcionāru gladiolu šķirņu saraksts: