BIEDRĪBA

Kas ir LGĪB?
Biedrības biedri
Selekcionāri
Kolekcionāri
 Biedrības pasākumi
 
GLADIOLAS

Gladiolas Latvijā
Foto albumi
Izstādes
Praktiski padomi
 
ĪRISI

Īrisi Latvijā
Foto albumi
Izstādes
Praktiski padomi
 
WWW

Līdzīgas lapas

JĀNIS DIPĀNS

Ar puķkopību nodarbojas jau vairāk kā 60 gadus, vecākais no šobrīd aktīvajiem selekcionāriem. Pirmās populārākās gladiolu šķirnes laidis tautā 1983. un 1984. gadā, katru gadu introducē dažas jaunas, kvalitatīvas šķirnes. Kolekcijā ap 80 gladiolu šķirņu, audzē arī lilijas un īrisus.

VISVALDIS VINĶELIS

Ražīgs selekcionārs, gandrīz 300 gladiolu šķirņu autors. Ar gladiolām darbojas jau vairāk kā 40 gadu. Biedrības iniciators un viens no dibinātājiem, Prezidents no 1995. līdz 2000. gadam. Visu izstāžu dalībnieks, šobrīd biedrības Goda priekšsēdētājs. Labākās šķirnes izplatītas un populāras aiz Latvijas robežām. Izdod savu gladiolu katalogu.

ILGA VINĶELE

Īrisu kolekcionāre un selekcionāre, kolekcijā 250 šķirnes. Radījusi plašu klāstu - vairāk kā 130 augsto bārdaino īrisu šķirņu. Aktīva visu izstāžu organizētāja un dalībniece, biedrības valdes locekle. Izdod īrisu katalogu.

LAIMONIS ZAĶIS


Gladiolu un īrisu selekcionārs ar gandrīz 40 gadu pieredzi. Radījis ap 200 gladiolu šķirņu, aktīvi strādā bārdaino īrisu selekcijā - reģistrētas vairāk kā 160 šķirņu, rīko atvērto durvju dienas īrisu dārzā, piedalās gladiolu un īrisu izstādēs. Izdod gladiolu un īrisu katalogus. Biedrības prezidents.
JURIS BĀZE

Nodarbojas ar gladiolu un augsto bārdaino īrisu selekciju. Teju 17 gadu laikā ir autors 68 gladiolu šķirnēm, lielākoties sīkziedu. Aktīvs izstāžu dalībnieks, darbojas biedrības valdē.

ALEKSANDRS MUHLINKINS


Gladiolu un īrisu selekcionārs, radījis vairākas populāras gladiolu šķirnes, tad pievērsies bārdainajiem īrisiem, izveidojot daudzas kvalitatīvas zemo īrisu šķirnes. Reģistrētas 32 zemo un 14 augsto īrisu šķirnes. Audzē arī sibīrijas īrisus un peonijas.
ANDREJS BĒRZIŅŠ


Īrisu kolekcionārs un selekcionārs ar ilgu gadu pieredzi. Kolekcijā bijušas ap 500 augsto bārdaino īrisu šķirņu. Izveidojis un demonstrējis izstādēs savas šķirnes un hibrīdus.
DACE PURIŅA

Biedrības aktīviste, iesācēja gladiolu selekcijā. Vairākās ziedu izstādēs demonstrējusi savus perspektīvos gladiolu hibrīdus.
Veic lielu darbu biedrības gladiolu un īrisu šķirņu reģistra izveidē un uzturēšanā.