KLUBS

Kas ir LGDK?
Kluba biedri
Selekcionāri
Kolekcionāri
Kluba pasākumi
 
GLADIOLAS

Gladiolas Latvijā
Foto albumi
Izstādes
Praktiski padomi
 
ĪRISI

Īrisi Latvijā
Foto albumi
Izstādes
Praktiski padomi
 
WWW

Līdzīgas lapas
e-pasts

Ieskats kluba ziedu izstādēs

Izstādes iekārtojums Dabas muzejā

Gladiolas- 2003

Valsts Prezidente kluba izstādē

Gladiolas Livonijas pilī

Ventspils- 2003

Kaut arī Latvijas gladiolu draugu klubs reģistrēts 1995.gada 5.janvārī, par kluba dibināšanas gadu uzskatāms 1994.gads, kad kluba veidotāji Latvijas Dabas muzejā laikā no 17. līdz 21.augustam apmeklētājiem piedāvāja savu pirmo gladiolu izstādi.
Laikā no 1995.gada klubs regulāri organizē lielziedu īrisu izstādes, gladiolu izstādes, un no 2001.gada – arī zemo bārdaino īrisu izstādes.
Lielākās kluba izstādes visu tā pastāvēšanas laiku tradicionāli notiek Latvijas Dabas muzejā Rīgā, K.Barona ielā 4. Bez tam klubs iespēju robežās organizē īrisu un gladiolu ziedu izstādes arī Latvijas rajonu pilsētās: Tukumā, Ventspilī, Saldū, Kuldīgā, Talsos, Liepājā, Rundālē, Daugavpilī.
Augsto bārdaino īrisu izstādēs parasti tiek parādītas ap 150 īrisu šķirnes, tai skaitā vairāku Latvijas īrisu selekcionāru šķirnes un hibrīdi. 2003.gadā izstādi izdevās noorganizēt šai kultūrai optimālajā ziedēšanas laikā, tāpēc apmeklētājiem tika parādītas jau 222 šķirnes un hibrīdi, dalībnieku skaits – 8.
Visplašāko šķirņu un hibrīdu skaita ziņā gladiolu izstādi klubam izdevās noorganizēt 2002.gadā, kad Latvijas Dabas muzejā tika izstādītas 275 šķirnes un hibrīdi, kurus apskatīja 1672 apmeklētāji (2002.gadā Gladiolu izstāde notika „Rīgas -800”-gades svinību laikā), savukārt 2003.gadā tās veidošanā piedalījās rekordliels kluba biedru skaits – 14.
No reģionālajām izstādēm ar rekordlielu parādīto gladiolu šķirņu skaitu izcēlās 2003.gada izstādē Ventspils pils muzejā – 210.
Tā kā zemie bārdainie īrisi Latvijā sākti audzēt samērā nesen, arī kluba biedru kolekcijas izstādēs tiek rādītas tikai no 2001.gada. Lielākās šo ziedu kolekcijas pieder L.Zaķim un A.Muhlinkinam, viņi ir arī šo īrisu selekcionāri.

Kopš 1994.gada Latvijas Dabas muzejā sarīkotas 11 gladiolu izstādes, 9 augsto bārdaino īrisu izstādes, 3 – zemo bārdaino īrisu izstādes (viena no tām – kopā ar Rīgas DBB tulpju un narcišu izstādi).